Nie palę, bo...

Brief

„Nie palę, bo…” to ogólnopolski projekt informacyjno-edukacyjny organizowany przez Ministerstwo Zdrowia i Pracodawców RP. Zadaniem prowadzonych działań jest edukacja pracowników i pracodawców poprzez działania informacyjno-edukacyjne i profilaktyczne w miejscach pracy w zakresie możliwości rzucenia nałogu palenia wyrobów tytoniowych i odtytoniowych.

Projekt „Nie palę, bo” to program z misją. Zadaniem prowadzonych działań jest edukacja pracowników i pracodawców poprzez działania informacyjno-edukacyjne i profilaktyczne w miejscach pracy w zakresie możliwości rzucenia nałogu palenia wyrobów tytoniowych i odtytoniowych. Przeprowadzono komunikację pozytywną nastawioną na informowanie o korzyściach, jakie niesie za sobą rozstanie się z nałogiem, nie tylko dla palaczy, ale również ich najbliższego otoczenia. Główną grupą docelową są pracodawcy i pracownicy, którzy podczas pracy traktują wyjście na papierosa, jak przerwę od obowiązków. Stałe przebywanie w dymie tytoniowym ma wpływ na ich samopoczucie, co przenosi się na efektywność, a na końcu prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Grupę pracowników można podzielić na dwie oddzielne: fizyczni i biurowi. Dotarliśmy z projektem do obydwu, poprzez dostosowane działania. Pracownicy biurowi więcej czasu spędzają przed komputerem, dlatego też do nich głównie kierowane będą komunikaty online. Natomiast komunikacja offline, czyli działania typu: roadshow skierowane są m.in. do pracowników fizycznych.

Materiały informacyjno-edukacyjne
"Nie palę, bo..."

Podczas prowadzenia akcji „Nie palę, bo…” wytworzono materiały, które zachęcały uczestników do udziału, a przede wszystkim pomogły im w walce z problemem dotyczącym używania wyrobów tytoniowych i wyrobów powiązanych. Dedykowana kampania wymaga stworzenia brandingu jej odpowiadającego. Spójna koncepcja graficzna pozwola na lepsze zapamiętanie kampanii oraz utożsamianie się z nią.

0
Firm dołączyło do projektu
0
Odwiedzonych miast
0
Przebadanych pracowników
0
Zaprojektowanych materiałów

Aplikacja
Mobilna

Integralną częścią projektu jest aplikacja, która w prosty sposób ma pokazać jaki wpływ ma palenie, co stanie się gdy użytkownik będzie palił dalej. Powszechne smartfony wraz z rosnącą liczbą wartościowych aplikacji mobilnych dostarczają atrakcyjnych narzędzi ułatwiających zarządzanie kampanią oraz jej efektami. To idealne rozwiązanie dla osób przebywających często z dala od komputera. 

Jest to także dokonała forma dotarcia w szczególności do grupy docelowej jaką są kobiety. To one są najbardziej świadome swojego wyglądu i bardzo zwracają na niego uwagę. Celem tych działań jest pokazanie negatywnych skutków palenia oraz wyostrzenie komunikacji jak np. kalkulator wydatków oraz zagrożeń jakie niesie używanie wyrobów tytoniowych i wyrobów powiązanych.

Do projektu zrekrutowaliśmy prawie 150 firm z całej Polski.

Kluczem promocji działań jest wykorzystanie claim’u „Nie palę, bo…” oraz pokazanie grupom docelowym dlaczego jest to ważne i jakie niesie korzyści dla zdrowia, ciała i umysłu. Angażowanie społeczności, którą uda się stworzyć w ramach działań promocyjnych miało na celu wzajemne motywowanie się do podjęcia wyzwania rzucenia nałogu. Hasło wykorzystywano we wszystkich narzędziach zaplanowanych do realizacji, dzięki czemu zainteresowane osoby łatwo znalazły informacje wpisując hasło „Nie palę, bo…”, w wyszukiwarkę czy w social media. Zastosowanie nieskończonego zdania daje możliwość domyślnego uzupełnienia go przez odbiorców kampanii. Agencja stworzy również dedykowane na potrzeby danej akcji oraz komunikacji zdania jak np. „Nie palę bo, chce być zdrowy”, „Nie palę, bo ćwiczę”, „Nie palę, bo jestem w ciąży” – tak, aby pokazać grupom docelowym przykładowe powody oraz zmotywować ich do podania swoich, przekazania informacji dalej, a przede wszystkim osobistego zaangażowania.

Roadshow

Roadshow to jedno z ważniejszych działań w projekcie informacyjno-edukacyjnym „Nie palę, bo…”. Ogólnopolska akcja polegała na zaproszeniu pracowników do mobilnego gabinetu konsultacyjno-profilaktycznego, który przyjeżdżał tuż pod siedziby zainteresowanych zakładów pracy.

Gabinet mobilny dotarł pod siedziby firm w całej Polsce. Odwiedził 27 zakładów pracy w 16 województwach. Przebadano 1077 pracowników i przeprowadzono 505 konsultacji. W tym celu załoga pokonała 7,5 tys. kilometrów. Każde wydarzenie było zaplanowane na około 5 godzin.

Narzędzia komunikacji wykorzystuje się przede wszystkim w budowaniu świadomości marki/kampanii na rynku. Służą zarówno specjalistom od komunikacji, jak i marketingu, public relations czy social mediów. Dzisiaj najważniejsze są natomiast działania zintegrowane, które połączą wszystkie aspekty kampanii w celu wzrostu świadomości prezentowanych przez nią wartości, w tym treści edukacyjnych. Odpowiednio dostosowane narzędzia ułatwiają pracę oraz maksymalnie przyspieszają osiągnięcie efektów. Zaliczają się do nich: poszerzenie zasięgów kampanii, wzrost jej rozpoznawalności oraz zauważalny wzrost utożsamiania się z przekazami promowanymi przez dane akcje, w tym przypadku „Nie palę, bo…” oraz „Firma wolna od tytoniu”.

Kontakt

   

  ArteMis Creation Sp. z o.o. Sp. k.

  ul. Fabryczna 9 lok. 3
  00-446 Warszawa
  NIP: 7010991875

  Telefon:
  +48 690 544 069

  Email:
  [email protected]

  NIP: PL 522 303 52 22
  REGON: 362222510

  Zaufali nam

  Copyright © 2020 Arte-Mis Creation. All rights reserved.